AMD RX 6600ün Oyuncuları Üzecek Benchmark Sonuçları Ortaya Çıktı

Önümüzdeki hafta piyasaya sürülmesi beklenen AMD Radeon RX 6600 3DMark'ta test edildi ve ortaya çıkan veriler sayesinde kartın sağlayacağı potansiyel oyun performansına dair bir fikir edinme imkanı sunulmuş oldu.

28.02.2022 04:00:36 tarihinde yayınlandı.

Önümüzdeki hafta piyasaya sürülmesi beklenen AMD Radeon RX 6600 3DMark'ta test edildi ve ortaya çıkan veriler sayesinde kartın sağlayacağı potansiyel oyun performansına dair bir fikir edinme imkanı sunulmuş oldu.

HXL adlı bir kullanıcı tarafından Twitter'da paylaşılan bu sızdırılmış benchmark sonucu standart RX 6600'ün Time Spy testinde 8.155 grafik puanına ulaştığını (genel olarak 8.612'lik bir sonuçla) gösteriyor. Sızıntıyı tespit eden VideoCardz; mevcut diğer benchmark sonuçlarından bazılarına (Hot Hardware'den) kıyasla RX 6600'ün NVIDIA'nın RTX 3060'ını yaklaşık 350 puan geride bıraktığını ifade ediyor.

VideoCardz ayrıca, AMD'nin kendi dahili benchmark sonuçlarından elde edilen, daha önce sızdırılmış rakamların altını çizerek, bazı oyunlarda RX 6600'ün kabaca RTX 3060 ile eşit performans gösterdiğine dikkat çekti. Ancak firma tarafından yapılan ve özenle kurgulanmış olma ihtimali bulunan benchmark senaryoları tabii ki dikkatle değerlendirilmeli.

Söylentilere göre RX 6600'ün 13 Ekim'de piyasaya sürülmesi bekleniyor ve mevcut RX 6600 XT'nin daha düşük fiyatlı bir muadili olarak geliyor. Kartta 1.792 akış işlemcisine sahip olduğu düşünülüyor ve bu, 2.048 işlemciye sahip XT sürümüne kıyasla özellik farkının ana noktası olacak.

İLGİLİ HABER AMDnin Intel Katili Olabilecek Yeni Nesil İşlemcilerinin Ertelendiği İddia Edildi

Söylentiler doğruysa ve 6600'ün 8GB GDDR6 VRAM'e sahip olması bekleniyorsa kartın saat hızları da beklenenden biraz daha yavaş olacaktır.


Kaynak webtekno.com

 

Korkuyu İliklerinize Kadar Hissettiren Yeni Outlast Oyunu Erişime Açıldı! [Hemen Başvurup Oynayabilirsiniz]

Dünyanın en popüler korku oyunu serilerinden bir tanesi olan Outlast, bundan birkaç yıl önce "Outlast Trials" isimli yeni bir yapım ile karşımıza çıkmıştı. İlk iki oyunun devamı niteliğinde olan Outlast Trials, bazı kesimler tarafından Outlast 3 olarak da lanse edilmişti. Şimdiyse bu oyunla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşanmış durumda.

Apple, Apple Watchın Daha Dayanıklı Bir Modelini Piyasaya Sürebilir

Teknolojik cihazlarda piyasaya yön veren en önemli isimlerden birisi olan Apple, akıllı saat konusunda şu anda sektörde başı çekiyor. Sunduğu özelliklerle çok az rakibe sahip olan Apple Watch, her ne kadar marifetli olsa da yine de bir konuda eksik kalıyor. Apple'ın akıllı saatleri, piyasadaki pek çok akıllı saat gibi diğer sporlara göre daha şiddetli ve hareketli olan sporlarda dayanıklılığını gösteremiyor.

DJI, Drone Kullanırken Uçuyormuş Gibi Hissettiren Yeni Gözlüğü ile Kumandasını Duyurdu

Drone sektörünün en popüler isimlerinden DJI, gerçekleştirdiği bir etkinlikte Goggles Integra ile RC Motion 2 isimli yeni ekipmanlarını tanıttı. DJI Avata isimli drone için geliştirilen bu ekipmanlardan Goggles Integra, sizin de drone'un içerisindeymişsiniz gibi bir deneyim yaşatma imkanı vadediyor. Zira bu ürün, aslında bir gözlük olarak karşımıza çıktı ve drone'dan gelen görüntüleri yansıtıyor.