AMD RX 6600ün Oyuncuları Üzecek Benchmark Sonuçları Ortaya Çıktı

Önümüzdeki hafta piyasaya sürülmesi beklenen AMD Radeon RX 6600 3DMark'ta test edildi ve ortaya çıkan veriler sayesinde kartın sağlayacağı potansiyel oyun performansına dair bir fikir edinme imkanı sunulmuş oldu.

28.02.2022 04:00:36 tarihinde yayınlandı.

Önümüzdeki hafta piyasaya sürülmesi beklenen AMD Radeon RX 6600 3DMark'ta test edildi ve ortaya çıkan veriler sayesinde kartın sağlayacağı potansiyel oyun performansına dair bir fikir edinme imkanı sunulmuş oldu.

HXL adlı bir kullanıcı tarafından Twitter'da paylaşılan bu sızdırılmış benchmark sonucu standart RX 6600'ün Time Spy testinde 8.155 grafik puanına ulaştığını (genel olarak 8.612'lik bir sonuçla) gösteriyor. Sızıntıyı tespit eden VideoCardz; mevcut diğer benchmark sonuçlarından bazılarına (Hot Hardware'den) kıyasla RX 6600'ün NVIDIA'nın RTX 3060'ını yaklaşık 350 puan geride bıraktığını ifade ediyor.

VideoCardz ayrıca, AMD'nin kendi dahili benchmark sonuçlarından elde edilen, daha önce sızdırılmış rakamların altını çizerek, bazı oyunlarda RX 6600'ün kabaca RTX 3060 ile eşit performans gösterdiğine dikkat çekti. Ancak firma tarafından yapılan ve özenle kurgulanmış olma ihtimali bulunan benchmark senaryoları tabii ki dikkatle değerlendirilmeli.

Söylentilere göre RX 6600'ün 13 Ekim'de piyasaya sürülmesi bekleniyor ve mevcut RX 6600 XT'nin daha düşük fiyatlı bir muadili olarak geliyor. Kartta 1.792 akış işlemcisine sahip olduğu düşünülüyor ve bu, 2.048 işlemciye sahip XT sürümüne kıyasla özellik farkının ana noktası olacak.

İLGİLİ HABER AMDnin Intel Katili Olabilecek Yeni Nesil İşlemcilerinin Ertelendiği İddia Edildi

Söylentiler doğruysa ve 6600'ün 8GB GDDR6 VRAM'e sahip olması bekleniyorsa kartın saat hızları da beklenenden biraz daha yavaş olacaktır.


Kaynak webtekno.com

 

Bilgisayarınızdaki Sabit Disk Performansını Ölçmeye Yarayan HDD Sentinel Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Yeni bir SSD ya da HDD sabit disk aldığınız zaman onun performansını ölçerek gerçekten vaadediliği gibi çalışıp çalışmadığını görmek istersiniz. Aynı şekilde eğer bir süredir kullanmakta olduğunuz bu tür bir sabit diskiniz varsa onun da sorunlarını tespit ederek kolayca bu sorunları ortadan kaldırmak ya da sorun çözülmüyorsa yenisini almak en iyi seçenektir. İşte bu noktada devreye HDD Sentinel giriyor.

Bir Matematik Öğretmeni, Pornhub Üzerinden Ders Vermeye Başladı: Korkmayın, Düşündüğünüz Gibi Değil

Dünyanın en popüler yetişkin içerik platformlarından bir tanesi olan Pornhub, oldukça ilginç bir içerik üreticisine ev sahipliği yapıyor. Bu içerik üreticisi, Changshu isimli bir adam. Aslen matematik öğretmeni olan bu kişi, Pornhub'da içerikler yayınlıyor. Üstelik bu içerikler, toplamda 1,7 milyondan fazla görüntüleme almış durumda. Ancak hayır, yanlış anladınız. Bu matematik öğretmeni yetişkinliklere yönelik içerikler değil, doğrudan matematik dersleri yayınlıyor. Evet, Pornhub'da...

Türkiye Uzay Ajansından Birinci Yılında Milli Uzay Programı Açıklaması: Çalışmalar Hız Kesmeden Devam Ediyor

Dünyadaki önde gelen birçok ülke, uzay araştırmalarına hız kesmeden devam ediyor; çünkü bu sonsuz karanlığın derinliklerini keşfetmenin, insan ırkını bir üst seviyeye taşıyacağı düşünülüyor. Türkiye de diğer ülkeler gibi uzay yatırımlarını geçtiğimiz yıllarda başlatmış ve Türkiye Uzay Ajansı’nı (TUA) kurmuştu. Ardından bundan tam bir yıl önce de Mlli Uzay Programı açıklanmıştı.