Almanyadan Telegrama Kötü Haber: Uygulamayı Kapatmak Zorunda Kalabiliriz

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından Telegram hakkında Almanya'da uyarı niteliğinde bir açıklama geldi. Özellikle pandemi döneminde aşı karşıtlarının ve pandemi kısıtlamaları karşıtlarının bir araya gelmek için kullandığı uygulamanın kapatılabileceği söylendi.

20.02.2022 06:00:21 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından Telegram hakkında Almanya'da uyarı niteliğinde bir açıklama geldi. Özellikle pandemi döneminde aşı karşıtlarının ve pandemi kısıtlamaları karşıtlarının bir araya gelmek için kullandığı uygulamanın kapatılabileceği söylendi.

Konu hakkında açıklama yapan Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Alman Die Zeit gazetesine yaptığı açıklamada özellikle aşırı sağ, pandemi kısıtlamalarına ve aşıya karşı kesimler arasında popüler olan uygulamanın Alman yasalarını çiğnemeye devam ederse kapatılmak zorunda kalabileceğini belirtti.

Uyarı niteliğindeki bu açıklamada Faeser, uygulamayı kapatmanın son çare olacağını ancak böyle bir ihtimali göz ardı edemeyeceklerini söyledi. Geçtiğimiz yaz aylarında Almanya'da yasaları çiğnediği gerekçesiyle Telegram'a bir de dava açılmıştı. Davanın Telegram'ın aleyhine sonuçlanması durumunda şirketin 5,5 milyon euro cezaya çarptırılabileceği düşünülüyor.

İLGİLİ HABER Telegramdan WhatsApp Kullanıcılarını Kıskandıracak Özellik: Mesajlara Emoji ile Tepki Verme Geldi

Telegram uzun zamandır Almanya'da komplo teorilerinin ve nefret söyleminin kaynaklarından biri olarak görülüyor. Ayrıca uygulama üzerinden aşı karşıtı kesimler ve pandemide yürütülen kısıtlama uygulamalarına karşı olanlar bir araya gelerek organize oluyor. Almanya cephesinden gelen açıklamalara göre ayrıca Avrupa Birliği genelinde de Telegram için ne gibi yaptırımlar uygulanabileceği tartışılıyor.


Kaynak webtekno.com

 

Bir Süre Daha PlayStation 5 Bulamayacağız: Sony, PlayStation 4 Üretimine Devam Edecek

Japon teknoloji devi Sony, yeni nesil oyun konsolunu 12 Kasım 2020’de satışa çıkarmış olmasına rağmen koronavirüs nedeniyle üretimde halen aksaklıklar yaşanabiliyor. Bugün konsola talebin yüksek olduğu yurt dışında stok takip siteleri, 7/24 canlı olarak bilgiler sunarken Sony’den stokların durumunu değiştirmeyecek, daha farklı bir çözüm açıklaması geldi.

"Başımıza Taş Yağacak" Sözü Gerçek Oldu: Yağmur Gibi Kaya Yağan İki Gezegen Keşfedildi

Bundan yaklaşık 30 yıl önce galaksimiz dışındaki gezegenleri keşfetmeye başlayan gökbilimciler, 1990'ların başından beri ötegezegenlere yoğunlaşmış durumda. Bugüne kadar birçok yeni gezegen, galaksi, yıldız ve uydu keşfedilirken, bazılarının kendine has özellikleri bizleri bir hayli şaşırtmıştı. Bunlara örnek olaraksa erimiş demir yağmurlarının boy gösterdiği WASP-76b ve cam sağanaklarının yaşandığı HD 189733b gezegenlerini sayabiliriz.

Oculus, Yakında Sanal Gerçeklik ile Gerçek Hayatı Bir Araya Getirecek

Sanal gerçeklik dendiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Oculus, bu alanda çıtayı hep yukarıda tutmayı başarmış olsa da zaman zaman tartışma konusu haline de gelmedi değil. Yine de iyi şekilde anılan şirket, sanal gerçeklik deneyimini birkaç adım daha öteye taşıyacak olan yeni özelliğini, bir sonraki yazılım geliştirme kitiyle birlikte geliştiricilere sunacak.