Adidasın Onlarca Sansürsüz Meme Gösterdiği Reklamı Yasaklandı

Dünyanın en büyük spor giyim markalarından birisi olan Adidas, yakın zamanda başlattığı reklam kampanyasıyla tartışma yarattı. Kadınlar için sütyen reklamı yapan Adidas,hem sosyal medyada hem de fiziksel tabelalarda yayımladığı reklamla bir tartışma başlattı. Şirketin tabelalarda yayımlanan reklamlarıysa sorun çıkardı.

13.05.2022 21:00:23 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın en büyük spor giyim markalarından birisi olan Adidas, yakın zamanda başlattığı reklam kampanyasıyla tartışma yarattı. Kadınlar için sütyen reklamı yapan Adidas,hem sosyal medyada hem de fiziksel tabelalarda yayımladığı reklamla bir tartışma başlattı. Şirketin tabelalarda yayımlanan reklamlarıysa sorun çıkardı.

Birleşik Krallık’ın reklamları denetleme kurumu “Reklam Standartları Kurumu (ASA)”, Adidas’ın reklamı hakkında bugün bir karar açıkladı. Adidas'ın Birleşik Krallık'ta tablelalara astığı reklamlar nedeniyle 24 şikâyet aldığını belirten kurum, reklamın gösteriminin  yasaklandığını açıkladı.

Kurum tarafından bugün paylaşılan kararda reklam hakkında gelen şikâyetlerin, çıplaklığın “kadını nesneleştirmek ve cinselleştirmek için” kullanıldığını öne sürdüğüne yer verildi. Kurum, kendi açıklamasındaysa bu fikre katılmadığını, fakat yine de çıplak meme fotoğraflarına yer verilmesine karşı olduklarını şu şekilde açıkladı:

“Kadınların tasvir edilme şeklinin müstehcen olduğunu veya onları nesneleştirdiğini düşünmememize rağmen, çıplak meme gösteriminin açık çıplaklık olarak görülebileceğini düşündük. Reklamlarda ana odak noktasının memeler olduğunu ve yalnızca ekteki metinde atıfta bulunulan sütyenlere daha az vurgu yapıldığını belirttik.”

Bununla birlikte kurum, Adidas'ın reklamı danışarak okul ve kilise gibi yerlere uzak bölgelere koyduğunu belirtti. Kurum, Adidas'ın hedeflemeyi sorumlu bir şekilde yaptığını ifade ederken, reklamın bir suç taşımadığını açıkladı. Fakat yine de söz konusu reklamların tabelalarda yayımlanmayacağına hükmetti. 

Twitter ise kullanıcıların şikâyetlerinden sonra yapılan incelemelerde platformun kurallarını ihlal eden bir şey tespit edilmediğini açıkladı. Adidas'ın reklamı, Instagram'da da kadınların meme uçları sansürlenmiş bir şekilde yayımlanıyor.

İLGİLİ HABER Balenciaga’nın Yüzyıllarca Giyilmiş Gibi Görünen ‘Eskitilmiş’ Ayakkabısı Alay Konusu Oldu: İşte Eğlenceli Paylaşımlar...


Kaynak webtekno.com

 

V Rising Sunucusu Nasıl Kurulur?

Stunlock Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan V Rising oyunu ile ilk kez 17 Mayıs 2022 tarihinde tanıştık. Bir hafta gibi kısa bir süre içinde bir milyondan fazla satan V Rising, bir hayatta kalma oyunu. Ancak bildiklerimizden farklı olarak bu sefer tehlikeli yaratıklardan ya da doğa şartlarından kaçmıyoruz, bir vampir olarak başladığımız oyunda kan içerek ve güneşten kaçarak bir şekilde hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Hayatta Kalma Türünün Öncüleri Karşı Karşıya: PUBG: New State mi Yoksa Free Fire Max mi Daha Çok İlgi Gördü?

Mobil oyun dünyası giderek büyürken hayatta kalma oyun türü de oyuncular için vazgeçilmezler arasında yer almaya devam ediyor. Bu kategoride onlarca oyun olması da bunun en net göstergelerinden bir tanesi. Ancak bazıları var ki hayatta kalma türünü kasıp kavuruyor. Şimdi sizlerle, bu kategorinin 2021'de neler yaşadığını konuşacağız.

Geniş İçeriği ile Dikkat Çeken Sosyal Platform Reddit Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Günümüzde artık herkes pek çok farklı sosyal medya platformu kullanıyor. Tüm bu platformlar dünya çapında popüler olduğu için içinde mutlaka kendimize uygun bir şeyler buluyoruz. Reddit de bunlardan biri diyebiliriz ancak yetersiz kalır. Çünkü uzun yıllardır hayatımızda olan Reddit, bir sosyal medya platformundan çok daha fazlası. Nedense  ülkemizde pek bilinmiyor ve kullanılmıyor ancak dünya çapında epey popüler.

James Webb Uzay Teleskobu, İnternetin Yeni Meme Malzemesi Oldu: İşte Yapılan Eğlenceli Paylaşımlar

Yıllar süren ertelemelerin ardından NASA, evrenin ilk ışıklarını yakalamayı hedefleyen James Webb Uzay Teleskobu’nu 25 Aralık 2021’de fırlattı. Uzay teleskobu, fırlatıldıktan haftalar sonra artık ömrü boyunca gözlem yapacağı konuma ulaştı ve ilk gözlemlerini yapmaya başladı. Geçtiğimiz gün ise teleskobun çektiği ilk renkli görüntüler paylaşıldı.