Adidasın Onlarca Sansürsüz Meme Gösterdiği Reklamı Yasaklandı

Dünyanın en büyük spor giyim markalarından birisi olan Adidas, yakın zamanda başlattığı reklam kampanyasıyla tartışma yarattı. Kadınlar için sütyen reklamı yapan Adidas,hem sosyal medyada hem de fiziksel tabelalarda yayımladığı reklamla bir tartışma başlattı. Şirketin tabelalarda yayımlanan reklamlarıysa sorun çıkardı.

13.05.2022 21:00:23 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın en büyük spor giyim markalarından birisi olan Adidas, yakın zamanda başlattığı reklam kampanyasıyla tartışma yarattı. Kadınlar için sütyen reklamı yapan Adidas,hem sosyal medyada hem de fiziksel tabelalarda yayımladığı reklamla bir tartışma başlattı. Şirketin tabelalarda yayımlanan reklamlarıysa sorun çıkardı.

Birleşik Krallık’ın reklamları denetleme kurumu “Reklam Standartları Kurumu (ASA)”, Adidas’ın reklamı hakkında bugün bir karar açıkladı. Adidas'ın Birleşik Krallık'ta tablelalara astığı reklamlar nedeniyle 24 şikâyet aldığını belirten kurum, reklamın gösteriminin  yasaklandığını açıkladı.

Kurum tarafından bugün paylaşılan kararda reklam hakkında gelen şikâyetlerin, çıplaklığın “kadını nesneleştirmek ve cinselleştirmek için” kullanıldığını öne sürdüğüne yer verildi. Kurum, kendi açıklamasındaysa bu fikre katılmadığını, fakat yine de çıplak meme fotoğraflarına yer verilmesine karşı olduklarını şu şekilde açıkladı:

“Kadınların tasvir edilme şeklinin müstehcen olduğunu veya onları nesneleştirdiğini düşünmememize rağmen, çıplak meme gösteriminin açık çıplaklık olarak görülebileceğini düşündük. Reklamlarda ana odak noktasının memeler olduğunu ve yalnızca ekteki metinde atıfta bulunulan sütyenlere daha az vurgu yapıldığını belirttik.”

Bununla birlikte kurum, Adidas'ın reklamı danışarak okul ve kilise gibi yerlere uzak bölgelere koyduğunu belirtti. Kurum, Adidas'ın hedeflemeyi sorumlu bir şekilde yaptığını ifade ederken, reklamın bir suç taşımadığını açıkladı. Fakat yine de söz konusu reklamların tabelalarda yayımlanmayacağına hükmetti. 

Twitter ise kullanıcıların şikâyetlerinden sonra yapılan incelemelerde platformun kurallarını ihlal eden bir şey tespit edilmediğini açıkladı. Adidas'ın reklamı, Instagram'da da kadınların meme uçları sansürlenmiş bir şekilde yayımlanıyor.

İLGİLİ HABER Balenciaga’nın Yüzyıllarca Giyilmiş Gibi Görünen ‘Eskitilmiş’ Ayakkabısı Alay Konusu Oldu: İşte Eğlenceli Paylaşımlar...


Kaynak webtekno.com

 

Valve, Steam Decki Parçalarına Ayırdığı Bir Video Yayınladı

Valve, müşterilerine ulaşmasına kısa bir süre kalan avuçiçi oyun bilgisayarı Steam Deck'in içinin nasıl açıldığına dair resmî bir video yayınladı. Yine de sökme işlemine dalmadan önce şirket, ne yaptığınızı bildiğinizden emin olmadığınız sürece Steam Deck'inizi açmamanız konusunda uyarılarda bulunmak için yaklaşık bir dakika harcamış.

Apple, Apple Watchın Daha Dayanıklı Bir Modelini Piyasaya Sürebilir

Teknolojik cihazlarda piyasaya yön veren en önemli isimlerden birisi olan Apple, akıllı saat konusunda şu anda sektörde başı çekiyor. Sunduğu özelliklerle çok az rakibe sahip olan Apple Watch, her ne kadar marifetli olsa da yine de bir konuda eksik kalıyor. Apple'ın akıllı saatleri, piyasadaki pek çok akıllı saat gibi diğer sporlara göre daha şiddetli ve hareketli olan sporlarda dayanıklılığını gösteremiyor.

Binance, Kripto Para Piyasasının Kalbinin Attığı Ülkelerden Birinden Çekileceğini Açıkladı

Kripto paralar konusunda regülasyonlarıyla sıkça gündeme gelen Singapur, kripto paralara karşı çıkmak yerine bunları bir çerçeve altına almak istiyor. Kripto paralar konusunda öncü ülkelerin başında gelmek isteyen Singapur, yerel yatırımcılara kripto para hizmeti sunmak isteyen şirketlerin ‘Digital Payment Token License (Dijital Ödeme Token Lisansı)’ belgesine sahip olmasını gerektiriyor.

2021in Tek ‘Tam Güneş Tutulması’ Gerçekleşti: İşte Tutulmanın Büyüleyici Görüntüleri

2021 yılının tek ‘tam güneş tutulması’ olayı, 4 Aralık günü gerçekleşti. Bilindiği üzere güneş tutulmalarında Ay, Dünya’dan bakıldığında Güneş’in ışığını belli oranda kesecek şekilde konumlanmış oluyor. ‘Tam güneş tutulmalarında’ ise Ay, Güneş’in tam olarak önüne geçiyor. 4 Aralık tarihinde yaşanan tutulma, ne yazık ki Türkiye’den gözlemlenemedi.

Orijinalinden Katbekat Daha İyi Olan Remaster Oyunlar

Bazı oyunlar vardır, her ne kadar çıkış yılı eski olsa bile gerek hikâyesiyle, gerek oynanışıyla gerekse grafikleriyle şu an bile oynadığınızda özel hissettirir. Bir de bu oyunların remaster sürümleri vardır ki orijinalinden daha berbat haldedir, yaşadığınız tüm özel hisleri yerle yeksan eder.