İTÜ Yapay Zeka Öğrenci Kulübünün Düzenlediği Yapay Zeka Zirvesi 2021, Bugün Başladı

Yapay zeka teknolojisi hakkında meraklı olanların kaçırmaması gereken bir etkinlik, bugün başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Yapay Zeka Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen Yapay Zeka Zirvesi 2021, birçok şirket ve önemli ismi yapay zeka hakkında söyleşilerde bulunmak üzere bünyesinde topluyor.

20.02.2022 18:00:30 tarihinde yayınlandı.

Yapay zeka teknolojisi hakkında meraklı olanların kaçırmaması gereken bir etkinlik, bugün başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Yapay Zeka Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen Yapay Zeka Zirvesi 2021, birçok şirket ve önemli ismi yapay zeka hakkında söyleşilerde bulunmak üzere bünyesinde topluyor.

İki güne yayılan etkinliğin ilk etabı bugün gerçekleştirildi. Gün içinde 7 ayrı oturum düzenlendi. Yarın devam edecek olan Yapay Zeka Zirvesi 2021’de yine bu alanda yetkin isimler, çevrimiçi ortamda söyleşilerde bulunacak.

İLGİLİ HABER Marmara Üniversitesi Kariyer ve Gelişim Zirvesi 29 Mayısta Başlıyor

İTÜ Yapay Zeka Öğrenci Kulübü tarafından 29-30 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Yapay Zeka Zirvesi 2021, bugün başladı. 2 günde 13 konuşmacının farklı oturumlarda bilgi vereceği etkinliğin ilk gününde, bu konuşmacılardan 7’si oturumlarını gerçekleştirdi. Migros, Sahibinden, BITES, Türkiye İş Bankası, Roketsan ve Delivers AI gibi şirketlerden önemli isimlerin bulunduğu oturumlar, yarın farklı şirketlerle devam edecek.

Bugünkü gibi ZOOM üzerinden devam edecek oturumlarda Havelsan, inzva, Vodafone ve Yemeksepeti’nden uzman isimler yer alacak. Yapay zeka alanında ilerlemek isteyenler için ilham kaynağı olacak etkinlikte konuşmacılar, katılımcılardan birebir soru da kabul edecek. Katılımcı ve konuşmacıların etkileşim halinde olacağı zirve, ülkemizde bulunan geleceğin yapay zeka uzmanlarının ufkunu genişletecek. Herhangi bir ücret veya katılım koşulu olmayan Yapay Zeka Zirvesi 2021’e katılmak için buraya tıklayıp gerekli formu doldurabilir, size verilecek bağlantıyla Zoom kanalına katılabilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Popüler Kripto Para Cardanonun Kurucusundan Elon Muska Yeni Sosyal Medya Platformu Çağrısı

250 milyar dolardan fazla serveti ile dünyanın en zengin insanı unvanını taşıyan Elon Musk, geçtiğimiz hafta beklenmedik bir kararla Twitter’ın %9.2’lik hissesini milyarlarca dolara satın almıştı. Bunun ardından da ünlü iş insanının sosyal medya devinin yönetim kuruluna dahil olacağı belirtilmiş; ancak bu gerçekleşmemişti. Dün ise bu konuda daha büyük bir gelişme yaşandı ve Musk’ın Twitter’ın tamamını 43,4 milyar dolarlık astronomik bir ücretle satın almak istediği ortaya çıktı.

Efsane Bugün 20 Yaşında: Windows XP’yi Unutulmaz Yapan 5 Özellik

Artık hem bilgisayarlar hem de akıllı telefonlar gitgide birbirlerine benzeyen işletim sistemlerine sahip olmaya başladılar. Bu durum elbette işletim sistemlerini daha kullanılabilir ve modern görünümlü hale getiriyor, ancak efsanelerin yeri her zaman ayrı oluyor. Bu efsanelerden biri de tahmin edebileceğiniz üzere Windows XP.

e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

2008 yılında tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kullanımına sunulan e-Devlet ya da resmi ismiyle e-Devlet Kapısı’na, sahip olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile giriş yapabiliyorsunuz. Vatandaşların kullanımına sunulduğu günden beri altyapısını geliştirmeye devam eden sistemi kullanmak için mutlaka e-Devlet şifresi sahibi olmalısınız.

Kripto Paralar, Sadece Son 24 Saatte 275 Milyar Dolar Zarar Ettirdi

Kripto para piyasaları, son birkaç gündür tarihinin en sıkıntılı süreçlerinden bir tanesini yaşıyor. Zaten bir süredir küresel ekonomik koşullar nedeniyle sallantıda olan piyasalar, UST (TerraUSD) isimli dolar endeksli kripto para biriminin çöküşü ile büyük bir kaosla karşı karşıya kaldı. Son 24 saatteki toplam kayıpsa 275 milyar doların üzerine çıkmış durumda...