İptal Edilen E3 2023ün Organizatöründen Açıklama: “Başta Herkes Çok Hevesliydi”

Dünyanın yıllardır süre gelen en büyük oyun etkinliği olan E3 fuarının 2 gün önce iptal edildiğini öğrenmiştik. Sebebi ise şirketlerin birer birer etkinlikten çekilmesiydi. Xbox, Nintendo, Sony ve Ubisoft'un, bu yıl E3'e katılmayacağını açıklamasının ardından; Sega, Tencent ve Devolver da etkinlikten çekildiğini açıkladı.

3.04.2023 05:30:21 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın yıllardır süre gelen en büyük oyun etkinliği olan E3 fuarının 2 gün önce iptal edildiğini öğrenmiştik. Sebebi ise şirketlerin birer birer etkinlikten çekilmesiydi. Xbox, Nintendo, Sony ve Ubisoft'un, bu yıl E3'e katılmayacağını açıklamasının ardından; Sega, Tencent ve Devolver da etkinlikten çekildiğini açıkladı.

Neler olduğunu hatırlamak için buraya göz attıktan sonra, E3’ün organizatörü GamesIndustry.biz’in konuyla alakalı yaptığı açıklamaya gelin beraber bakalım.

E3 2023’ü düzenleyen GamesIndustry.biz oluşumunun üst mevkilerinde yer alan Christopher Dring, yaptığı açıklamada oyun endüstrisinin resmen bu E3’ün gerçekleşmesini istemediğine değindi. Kendisinin beyanına göre başta birçok büyük oyun firması, etkinlik için pek bir hevesliydi.

"Şirketler çok büyük alanları almaktan bahsediyordu. E3 ekibi, otoparkı nasıl genişletebileceğimizi ve yıllardır kullanılmayan ekstra alanları nasıl kullanabileceğimizi araştırıyordu. Etkinlik tam gaz ilerliyordu. Ancak E3 2023 birkaç ay kala, sözleşmeler henüz imzalanmadığı için ruh hali değişti."

Dring’e göre Ubisoft, Sony, Microsoft ve Nintendo gibi şirketlerin çekilmek için verdikleri sebeplerden bazıları şunlar:

İLGİLİ HABER Dünyanın En Büyük Oyun Fuarı E3 2023ün Tarihi Açıklandı

Her ne kadar E3 2023 gerçekleşmeyecek olsa da ve bu konudan dolayı bayağı üzgün olsak da bu, bu yıl başka oyun etkinliklerinin gerçekleşmeyeceği anlamına gelmiyor. Xbox, Ubisoft ve EA, Haziran ayından sonra kendi etkinliklerinde yeni oyunlarını tanıtacaklar.


Kaynak webtekno.com

 

Samsungdan 3 Yeni Katlanabilir Telefon Geliyor! İkisi Z Fold 4 ve Z Flip 4 de Üçüncüsü Ne? İşte Detaylar...

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Daha çok Samsung içerikli paylaşımlar yapan Hollanda merkezli internet sitesi GalaxyClub tarafından yapılan açıklamalara göre Samsung, katlanabilir ekranlı telefon ürün gamını genişletmek için kolları sıvadı. Şirketin 3 yeni model üzerinde çalıştığı ve bunlardan bir tanesinin yepyeni bir telefon olacağı iddia ediliyor.

Geri Sayım Başladı: Samsung Galaxy Flip5 Hakkında Bildiğimiz Her Şey...

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yaklaşık 2 hafta sonra, 26 Temmuz'da yeni Galaxy Unpacked etkinliğini gerçekleştirecek. Bu etkinlikte, markanın yeni katlanabilir ekranlı telefonları Galaxy Z Flip5 ile Galaxy Z Fold5 başta olmak üzere, pek çok yeni ürünle tanışma imkanı yakalayacağız. 

Twitter Rakibi Threadste Hesabı Kapatmanın Tek Yolu, Instagram Hesabını Silmek!

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi Meta, bir süredir gündemde olan Twitter rakibi platformu Threads'i sabaha karşı resmen yayınladı. Kısa bir süre içerisinde 10 milyon kullanıcı barajını deviren platform, daha şimdiden ses getirdi. Ancak gelen son haberler, Threads'in şu an için mükemmel olmadığını gözler önüne seriyor. Eğer dikkat etmezseniz, Instagram hesabınızdan da olabilirsiniz.

Samsungdan Göndermeli Reklam Filmi: "Kaçanları Bekleriz"

Samsung, katlanan akıllı telefon dünyasında her ne kadar liderliğini ilan etmiş olsa da küresel satışlarda büyük bir düşüşle karşılaşmıştı. Haliyle kendi ekosistemine yeni kullanıcılar çekmeye devam etmek için yeni reklam kampanyalarına başvurmaya başladı.