İçerik Üreticilerinin Vazgeçilmezi Hâline Gelen Linktreeye Erişim Engeli Getirildi!

2016 yılından beri hayatımızda olsa da en çok da son dönemlerde popüler hâle gelen toplu bağlantı platformu Linktree, Türkiye'de erişime engellendi. 13 Ekim tarihi itibarıyla alınan karar ile ilgili detaylı bilgi bulunmuyor. 

21.10.2023 09:00:14 tarihinde yayınlandı.

2016 yılından beri hayatımızda olsa da en çok da son dönemlerde popüler hâle gelen toplu bağlantı platformu Linktree, Türkiye'de erişime engellendi. 13 Ekim tarihi itibarıyla alınan karar ile ilgili detaylı bilgi bulunmuyor. 

Linktree, birden çok bağlantıyı bir araya getirip, tek bir bağlantı üzerinden paylaşmanızı sağlayan bir platform olarak biliniyordu. İçerik üreticiler, bu platform sayesinde kendi sosyal medya hesaplarının bir listesini oluşturup, bu listeyi tek bir bağlantı üzerinden paylaşabiliyorlardı. Ayrıca e-ticaret üzerine paylaşım yapan içerik üreticileri de bu platform üzerinden alışveriş listeleri oluşturabiliyorlardı. Şimdi bu platform, Türkiye'de erişime engellenmiş durumda.

Linktree'nin linktr.ee alan adına bağlanmaya çalıştığımız zaman, hiçbir sonuç alamıyoruz. Ancak Free Web Turkey, Linktree'ye ilişkin başka bir ekran görüntüsü paylaştı. Bu ekran görüntüsünde, "linktr.ee, 13/10/2023 tarihli ve 41 sayılı Millî Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişime engellenmiştir." şeklinde bir açıklama olduğunu görüyoruz.

Free Web Turkey tarafından paylaşılan görüntü:

Erişim engelini doğrulayabilmek adına, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun internet sitesinden sorgulama yaptık. Bu sorgulamada, yukarıdaki ekran görüntüsü ile aynı açıklamanın yapıldığını görüyoruz.

BTK'dan aldığımız ekran görüntüsü:

Birkaç gün önce alınan erişim engeli kararının nedenlerine ilişkin detaylı bir açıklamaya henüz ulaşamadık. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.


Kaynak webtekno.com

 

Nihayet: Twitter Blue Tüm Dünyada Erişime Açıldı!

Twitter'ın aylardır gündemde olan Twitter Blue aboneliği ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Elon Musk, Twitter Blue'nun tüm dünyada kullanıma sunulduğunu açıkladı. Artık dileyen herkes Twitter Blue abonesi olabilecek. Ancak bu abonelik paketi ile ilgili her şey hala oturmuş durumda değil. Gelin hep birlikte detaylara bakalım.