2021 Yılının Oyunculara Hayal Kırıklığı Yaşatan 10 En Kötü Oyunu

Bu oyunlardan hangileri gerçekten kötü eleştirileri hak etti veya hak ettiğinden daha kötü değer gördü bu tartışılır bir konu. Fakat bilinen bir şey var ki hepsinin kendince bazı kusurlu yanları mevcuttu. Tabii ki iş kusur aramaya gelince her şey oldukça kolaylaşıyor.

24.02.2022 21:15:13 tarihinde yayınlandı.

Bu oyunlardan hangileri gerçekten kötü eleştirileri hak etti veya hak ettiğinden daha kötü değer gördü bu tartışılır bir konu. Fakat bilinen bir şey var ki hepsinin kendince bazı kusurlu yanları mevcuttu. Tabii ki iş kusur aramaya gelince her şey oldukça kolaylaşıyor.

Fakat şu bilinmeli ki listemizde yer alan oyunlar çıkış yaptığında oynayan oyuncular genelinde kötü eleştirilere, yorumlara maruz kalıp kendi çapında olaya neden olan oyunlar. Bizde bu sebepten 2021 yılının en kötü ve olaylı oyunlarını derlemeye karar verdik.

Left 4 Dead'in geliştirici ekibinin elinden çıkan Back 4 Blood, uzun süredir Left 4 Dead bekleyen insanlar için bir anda tünelin sonundaki ışık gibi parlak bir hale geldi ve birçok kişi merakla bu oyunu beklemeye başladı Temel Left 4 Dead mekaniklerine sahip olup üstüne bir şeyler katmak isteyen Back 4 Blood, lansmanında büyük bir başarı elde ederken birçok hayran genel deneyimi idealin altında buldu.

Turtle Rock, oyunun çok zor olacak şekilde ayarlandığını ve tasarlanandan çok daha sık özel zombileri ortaya çıkardığını itiraf etti. Oyunun PvP modu ise beklenenin çok daha altında bir performans sergiledi. İnsanlar klasik bir Left 4 Dead PvP'si yerine daha detaylı ve geniş kapsamlı düşünülmüş birşeyler bekliyordu. PvP kısımları bir yana asıl problem oyunun PvE kısmında başlıyordu. Tek başına oynamak oynamak isteyenler maalesef başarımların bir çoğunu açamıyorlardı.

Nedendir bilinmez oyun içerisindeki başarımların büyük bir kısmı oyunu mecburi olarak çevrimiçi bir oyun deneyimine zorluyordu. Sadece birkaç başarım olsa bu durum çok göze batmazdı fakat işin içine başarımlar ile açabileceğiniz ekstra karakterler de dahil olunca oyuncular isyan ettiler  Turtle Rock sorunlar üzerinde çalışırken kemik kitle oyunun çıkışındaki durumundan dolayı oldukça hayal kırıklığına uğradı

New World, gerçekten oldukça iyi bir çıkış yaptı. Nitekim işin arkasında Amazon gibi dev bir firmanın olmasının getirisi olsa da, çıkış yaptığı ilk hafta hatta ilk ay oyun dünyasını kasıp kavurdu adeta. Fakat maalesef bu durum çok da uzun sürmedi. Oyunun karşılaştığı ilk ve muhtemelen en büyük sıkıntısı sunucuların az olması ve sunucu kapasitelerinin maksimum 2000 kişilik olmasıydı. İlk hafta oyuna girmek neredeyse imkansızdı. Saatlerce beklenen sunucu kuyrukları bir yana o kadar saat bekledikten sonra oyunun hata verip sizi oyundan atması da işin cabası oluyordu. Birçok oyuncu inanılmaz derecede isyan etti bu duruma. Amazon ise çözümü sunucu sayılarını arttırmakla halletmeyi denedi. Bu durum bir yere kadar işe yaradı fakat hala stabil sunucularda kuyruk sırası yaşayabiliyordu.

Bu olayların ardından ikinci perde oyun uzun soluklu oynanmaya başladığında denk geldi. Oyunun dünyası Aeternum kesinlike güzel bir dünya. Gezmesi  ve dolaşması eğlenceli bu  bir gerçek. Fakat dünyanın büyüklüğü ve oyunda binek olmayışı gerçekten işleri bir zaman sonra yorucu bir hale getirmeye başladı.Hızlı seyahat noktaları tabii ki mevcut. Fakat spesifik bir şekilde elde edilen özel bir birim harcıyor.

Görev sistemi ise oyuncuları soğutan bir başka detay oldu. Görevlerin çok sığ olması, görevlerin kendini tekrarlaması ve yaratık çeşitliliğinin az olması bir MMORPG oyununun başlangıç kısmını oluşturan gelişme evresinin çok sıkıcı ve aynı zamanda yorucu geçmesine neden oluyor. Bunların üstüne bir de bazı buglar ve hatalar eklenince oyuncuların bir çoğu isyan etti ve oyunun popülerliğini de sarsmış oldu.

Battlefield, oldukça köklü bir FPS oyun serisi. Artık rutin bir şekilde neredeyse her sene 1 tane görsek de bir şekilde oyunculara kendini sevdirmeyi başarıyordu. Bu senede senaryonun aynı şekilde olacağını düşünülüyordu. Fakat genel oyun satış sebebi olan multiplayer modunun sahip olduğu sorunlar oyunu oldukça sarstı. Eski oyunlara kıyasla eksik çıkan Multiplayer modu birçok oyuncuyu üzmüş, aynı zamanda da sinirlendirmişti. Skor tahtasının olmaması, temel oynanıştaki değişiklikler, silah türlerinin az olması, oyundaki sınıf sisteminde yapılan değişiklikler gibi birçok can sıkan olay çok kısa bir sürede tüm oyuncuları rahatsız etmeye başladı. Bunların üstüne bir de birkaç glitch ve bug eklenince Battlefield 2042’nin adı biraz kötü anılmaya başladı.


Kaynak webtekno.com

 

TürkNet, İnternet Fiyatına Yüzde 40 Oranında Zam Yaptı: İşte Yeni Fiyat

Türkiye’nen en popüler internet sağlayıcılarından biri olan TürkNet, bugün kullanıcılarına pek de hoş olmayan bir güncelleme yaptı. 2021 yılının temmuz ayından bu yana 99,90 TL’den hizmet veren sağlayıcı, bugün internet hizmetinin fiyatına %40 oranında zam uyguladı. Yeni zamla birlikte TürkNet internet hizmetinin fiyatı 139,90 TL olarak güncellendi. Zammın mevcut aboneler için haziran ayından itibaren faturalara yansıyacağı açıklandı.

Samsung, Dünyanın İlk NFT Destekli Televizyonunu Duyurdu: Film İzler Gibi NFT Alıp, Sergileyebileceksiniz

Gelecekte yaşamımızda yer edinecek teknolojileri gördüğümüz CES 2022 etkinliği öncesinde Samsung, birçok yeniliğe ev sahipliği yapan yeni akıllı televizyonlarını duyurdu. Görüntü kalitesi, ses teknolojileri ve akıllı özellikleri beraberinde getiren televizyonlar, bunların yanı sıra oyun dünyası ve NFT’ler için de ilklerden biri olacaklar.

Apple, Uygun Fiyatlı Yenilenmiş Akıllı Saat Satışına Başladı: İşte Yenilenmiş Apple Watch 7nin Fiyatı

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın Ekim 2021'de piyasaya sürdüğü akıllı saat modeli Watch Series 7, tıpkı cep telefonlarında olduğu gibi "yenilenmiş" versiyonlarıyla yeniden karşımıza çıktı. Bildiğiniz gibi Apple, kısa süre önce 'yenilenmiş iPhone' satışlarına başlamıştı. Şimdi Apple Watch 7 de 'yenilenmiş' olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu sistem ne yazık ki en azından şu an için Türkiye'de mevcut değil.