Whois Sorgulama


PageRank Nedir ?
Pagerank kelimesinin türkçede karşılığı "sayfanın googladaki değeri veya puanıdır" , kısaca böyle özetleyebiliriz. İnternet kullanıcıları ve webmaster'lar tarafından önemsenen bu konu site kalite puanı olarak adlandırılır. Biz buna link popülerlik puanı diyebiliriz , neden mi ? Çünkü konusunda PageRank Google'ın site sıralamasında link popülerliğine açık bir şekilde önem gösterdiği ortadadır , kullandığı algoritmanın sonucu sitenize sıralama konusunda verdiği değeri gösteren bir basitleştirilmiş bir değerdir. Arama motorunu kodlayanlar "örneğin bir siteye dışarıdan ne kadar çok link bağlıysa , bu sitenin içeriği iyidir düşüncesi ile algoritmayı dizayn etmişlerdir. Arama sitelerinin genelide bu düşünceye göre sitelerin sıralamaını belirlerler. Google bir sitedeki dış link yoğunluğu analizinden sonra o site için oluşturulmuş bir değerdir bu. Ancak sadece link almak yeteli değildir, nasıl link aldığınız da önemlidir, yani tabiî ki bu linklerin içeriğinde bulunan anahtar kelimelerin de büyük bir anlamı vardır.
Bunlara dikkat edin
Öncelikle link değişimi yaptığınız her siteye link açıklaması olarak aynı kelimeyi verdirin bu sizin aramalarda o kelimeden üst sıralara çıkmanızı sağlayacak. Ayrıca eklenen linkin index sayfasında olması çok önemli backlink olarak başka sayfalarda verilen linkler pagerank değerinizin artmasına bi faydası olmayacağı gibi zararı da dokunabilir.
Sitemin Google Pagerank™ (Pr) Değerini Nasıl Yükseltebilirim?
Şimdi hemen aklınıza bir sürü siteye linkinizi yerleştirmek bedava alanlara bir sürü link sayfası koymak gelebilir. Google arama motorunu kod yazıcıları bunları önceden düşünmüşlerdir. Belli bir PageRank değerine ulaşmayan sitelerden aldığınız linkler sitenizin PageRank değerini artırmaz. Yani link aldığınız sitenin PageRank değeri ne kadar yüksek ise sizin sitenize de o kadar etki yapar. PageRank 3 ve altındaki sitelerden aldığınız linkler fazla işe yaramaz. Mesela 10.000 tane pr0 yada pr1 siteden ilişim almaktansa 1 tane pr4 siteden link almak daha iyidir Yada 10 tane pr4 siteden link almaktansa bir tane pr5 siteden link almak daha iyidir. 50 tane pr4 siteden link almaktansa bir tane pr6 siteden link almak daha iyidir. Yani özetle yüksek PR sahibi sitelerden link almak daha iyidir. Bu durumda bunun ticaretini yapan siteler de türemiştir tabiki. Bunların PR değerlerine kanarak hemen reklâm vermeyiniz! Çünkü Google bunu da önceden düşünmüş ve "Natural Linkling" ile "Unnatural Linking" diye linkleri de ikiye ayırmıştır.

Üyelik Giriş

Online Durum

Webhocam'da şu anda toplam 655 kişi online , bugüne kadar en çok 44931 kişi 11/03/2017 tarihinde ziyaret etti. Üyelerimiz toplam 147541 mesaj attılar. Toplamda 137823 adet kayıtlı kullanıcımız bulunmaktadır.